Algoritmas #2

nu kaip

Dar viena savaitė ir vėl pildosi mano atradimų sąrašas “tuose internetuose”.

Pirmiausiai kažkur pasigavau Alexa Meade. Tai meninkė, kuriai tik 30. Ji yra amerikietė ir kuria ganėtinai neįprastas instaliacijas. Dažniausiai ji gyvus žmones, kurie, aišku, yra 3D paverčia tokia iliuzija, jog atrodo, kad jie yra, tarsi paveikslai. Tai yra – tampa 2D.  Savo Instagram paskyroje (čia) ji jau turi 104 000 sekėjų. O čia jos puslapis, kuriame rasite daugiau jos darbų.

nu kaip
nu kaip

Dažnai nuo meno algoritmas šoka prie maisto. Ne šiaip maisto, bet tokio, kuris gali būti priskirtas menui. Aš nežinau, gal yra kokia nors nauja meno šaka – maisto menas? Gal jau kuriam nors pasaulio universitete tai dėstoma kaip naujas dalykas? Kol išsiaiškinsiu pakalbėkim apie macarons (prancūziškus migdolinius morengus), kurie dažniausiai yra nuspalvinami gražiausiomis pastelinėmis spalvomis. Kai atradau puslapį arelio_Sweetbox, supratau, kad galima su jais daryti, ką tik nori, jie gali būti įvairiausių formų ir galų gale, tokie, kurių nesinori valgyti, o tik sėdėti ir žiūrėti. Ką veiksi vakare? Žinok turiu macarons’ą, manau, kad pasidarysiu arbatos ir besedėdama žiūrėsiu į jį, taip, kad aš šiandien užsiėmus. Taip atrodo tie šedevrai (beje, aš gi pati esu kepus ir visai man pavyko, kažkur 80% subliūško kepurėlės, bet atrodė nesunku ir jei daryčiau bent kelis kartus dar, tai manau pavyktų visiškai gerai):

Gerai, rastas ir ne vienas kursas universitete, kuriame galima įgyti mokslo laipsnį maisto mene. Pavyzdžiui,  Auckland University of Technology  (Naujoji Zelandija) aptikau bakalauro menų studijų pakraipą kulinarijos menas. Gimiau nei per anksti, nei per vėlai. Tik sužinau, atrodo, viską tikrai ne laiku. Gal ką nors sudomins, visai gerų pasiūlymų yra norintiems išvykti pagyventi ar mokytis šioje šalyje.

Seku algoritmą toliau. Mano vienas mėgstamiausių Facebook puslapių Mahila. Atradau, dar viešėdama Vietname. Taip juokiausi ir perskaičiau visus įrašus nuo pat puslapio sukūrimo pradžios. Iš tikrųjų buvau tokia laiminga, kad rašiau autorei žinutę ir dėkojau, kad tokį puslapį sukūrė. Dar pasiūliau pasikeisti svetainę ir man pasirodė, kad tada jai tas pasiūlymas nelabai patiko. Bet dabar, praėjo beveik 9 mėnesiai ir svetainė jos atnaujinta, o aš su malonumu perskaitau kiekvieną įrašą. Aj beje, stebėjau ir skaičiukų kaitą. Tada, kai aptikau puslapį, jis turėjo 5000 sekėjų, o dabar visą armiją – daugiau nei 20 000. Tokie skaičiai reiškia, kad kažkas daroma labai gerai. Su tuo ir sveikinu ir dar kartą dėkoju. Dar nebaigiau. Norėjau pasidalinti jos straipsniu, labai geru ir taikliu pavadinimu: “Chebra, mes labai daug geriam” 

Algoritmas tuo ir žavi, kad neįmanoma jo paaiškinti. Atradau tokį eksperimentą, kaip panaikinti smarvę iš batų. Kam nebūna? Pasirodo, reikia per pilnatį aprišti batą raudonu siūlu ir pakabinti namų rytuose. Kvapas turėtų pats išeiti. O jeigu neišeina, tada reikia dėti į batą arbatos pakelius. Čia aprašytas ir vaizdu parodytas visas eksperimentas.
nu kaip
Nuo kvapų – prie menų. Dar vienas menininkas Michael van Straaten. Pirmiausia atradau video, kaip jis piešia rudens lapą ir viskas – mane užhipnotizavo. Paskui susiradau jo Instagramą ir praleidau ten kokią valandą.

Ir savaitės nesąmonė – Japonijoje esantis pramogų parkas sugalvojo po ledu užšaldyti 5000 tūkstančius, kaip jie patys teigia, negyvų žuvų. Daugiau informacijos rasite čia.
nu kaip

Kai aš dar nebuvau gimus 1987 Martin Handford Jungitnėje Karalystėje išleido knygą pavadinimu “Where’s Wally?”. Turbūt daugelis prisimena iš vaikystės tas knygutes, kuriose yra daugybė smulkių piešinukų, o juose reikėdavo surasti Wally. Tokį aukštaūgį vaikiną, su raudonai baltai juostuota kepure ir megztiniu. Ši knyga iki šiol leidžiama daugelyje pasaulio šalių. Amerikiečiai šią knygą išleido pavadinimu “Where’s Waldo”. Na, o lietuviai pavadino knygelę “Surask Joną”. Tiesiog. Kiti vertimai skamba kažkaip taip: Willie, Walter, Vallu, Valli, Charlie. Ačiū kroatams, kurie ieško Juros ir mūsų Jonas ne taip stipriai iškrenta iš konteksto. Turint laisvo laiko ir norint užmušti kelias minutes laiko, žaidimuką galima žaisti ir online šiame puslapyje.
e3c3560f66010da38524b99a67901fee0f8b27a2
surask-jona-2

Ir pabaigai, keletas internetų:

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *