Formosa: Taivanas atkeliavo į Lietuvą

Dar prieš Formosa arbatinės atsidarymą sklandė gandai, kad kai kuriose kavinėse ar restoranuose buvo galima paragauti originalios burbulinės arbatos tiesiai iš Taivano, bet viso labo ten buvo pigi Bubble Tea kopija, kuri visiškai neprilygsta Formosos arbatoms. Bet dar lapkritį atsidariusi arbatinė pakvietė  paragauti originalių Taivano arbatų ir azijietiškų bandelių. Smagu, kad vieną įdomiausių pasaulio virtuvių vėjai atnešė ir į Lietuvą.

Formosa

Formosa arbatinė siūlo originalias burbulines arbatas su garsiaisiais Tapioca perlais. Tai perlai, pagaminti iš krakmolo, kuris yra išgaunamas iš valgomųjų maniokų šaknų, augančių tropiniuose regionuose, šakniagumbių. Vėliau rutuliukai panardinami į verdantį vandenį ir paruošiami arbatoms. Įdomu ir tai, kad Bangladeše Tapioca perlai maišomi su pienu ar vandeniu ir naudojami vaikų, pagyvenusių ir sergančiųjų maistui gaminti. Šri Lankoje Tapioca perlus naudoja skalbiniams standinti. Brazilijoje šie burbuliukai verdami su cinamonu ir gvazdikėliais raudonajame vyne. Europoje Tapioca perlai naudojami kaip ingredientas skaidriose sriubose, taip pat naudojami sluoksniuotiems desertams, pikantiškiems užkandžiams gaminti.

Nuo rudens veikiančioje arbatinėje galima paragauti įvairių skonių arbatų – vaisinių (braškinė, medaus, raudonosios guajavos, pasiflorų, citrinų, ananasų, papajos), žalios, juodos, populiariosios pieninės ir net smūčių, tad kaip supranti – pasirinkimas didelis. Smagu, kad ne tik lietuviai įvertino arbatas, jas giria ir teigia, kad skanesnių nėra ragavę ir užsieniečiai.

Bene populiariausia – hipsteriškoji Matcha, kurios apskritai sunku rasti Lietuvoje. Tai ypatingu būdu užauginta žalia arbata, kuri vėliau sumalama iki miltelių ir sumaišoma su pienu. Skonis – sodrus, tačiau kartu ir saldus, o geriausiai su ja tinka priedas kokosinė želė.

Dar vienas itin smagus arbatų faktas – visos jos (net ir pieninės) tinka veganams! O bandelė su daržovėmis ir arbata su medumi dera puikiai.

Įkūrėjai mano, kad tik arbata sotus nebūsi, todėl taip pat siūlo ir tradicines azijietiškas bandeles Baozi su saldžiosiomis pupelėmis, BBQ kiauliena, jautiena arba daržovėmis. Tai garuose virtos bandelės su įvairiais įdarais, tiks ir visavalgiams ir veganams. Išragavome visas – su jautiena, kiauliena, saldžiosiomis pupelėmis, daržovėmis, įsimylėjau azijietiškus debesis su jautiena! Rytuose šios bandelės yra vienas populiariausių gatvės maistų, kuris gali tikti kiekvienai dienos valandai, tačiau dažniausiai pasirenkamas kaip pavakarių maistas, kadangi bandelių tešla yra lengva ir kartu su įdaru lengvai virškinama.

O jeigu teko lankytis prekybos centre ar praeiti po Formosa, gal dar geriau – paragauti arbatinės šedevrų, neabejoju, kad pastebėjai ir unikalų salelės dizainą. Tai iš 4 spalvų medžio kubelių (jų panaudota net 2 tūkstančiai!) sukurtos sienelės, o vazonuose, kurių, kaip pats savininkas teigia, nevalo todėl, nes nori, kad jie natūraliai rūdytų, auga žalia žolė. Tiesa, dabar jau netikra, nes tikra vis nukentėdavo nuo praeivių.

Salelės dizainas sukurtas specialiai pagal užsakymą.

Visi mūsų šios dienos arbatinės nuotykiai sutilpo į vaizdo įrašą, kuris jau greit pasirodys mūsų Facebook puslapiuose, o čia dar plačiau apie skonius, apie labiausiai patikusius skonius ir šiek tiek istorijos apie pačią Formosą.

O jeigu tingisi keltis iš lovos arba esi pačiame darbų įkarštyje, tiesiog paskambink į Formosą ir bandelės su gėrimais atkeliaus tiesiai į tavo namus ar darbą! Arbatinės pajėgas taip pat rasi kiekvieną penktadienį Vilniaus Tymo turguje vykstančiame Open Kitchen’e. Smagu ir tai, jog darbuotojų kolektyvas liko nepakitęs nuo rudens, geri bosai!

Vienas iš arbatinės bendrasavininkų atskleidė, kad iki metų pabaigos Formosa planuoja plėstis dar bent trijose vietose ir arbatos mėgėjus suvienyti ne tik Vilniaus centre.

Arbatinė taip pat siūlo lojalumo kortelių programą, su kuria visada gausi 10 procentų nuolaidą, o kiekvieną savaitė – vis naujas baristos pasiūlymas. Jeigu labai gražiai paprašysi, barista padarys gėrimą iš slaptojo meniu – Ice Blended Matcha, man pirmąjam teko išbandyti ir turiu pasakyti, tai yra dieviškas gėrimas.

Growingaura ir Nu Kaip komanda patvirtina: jeigu nori originalios Taivanietiškos arbatos, minkštų kaip debesis azijietiškų bandelių ar tiesiog pabendrauti su be galo smagiu kolektyvu – apsilankyk Formosos arbatinėje, įsikūrusioje -1 aukšte, GO9!

Sekite Formosos socialinius tinklus ir gaukite išskirtinius pasiūlymus pirmieji:

Facebook.com/formosaLT

Instagram.com/formosabubbletea

Author Profile

Benas
0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *