La Storia pusryčiai su Benediktu #1

la storia, nu kaip, benedikto kiaušinis

Gal jau spėjote pastebėti, o gal ir ne (nes nesate pastabūs arba nesekate mano asmeninio facebook’o accounto), bet dievinu benedikto kiaušinius. Juos galėčiau valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei. Nors Vilniuje jau daugėja vietų, kurios gamina benediktus, tačiau daugelis vis dar siūlo juos tik rytais iš pusryčių menium, tad įprastom dienom ar vakarais, apie tokią šventę gali tik pasvajoti. O benediktai La Storia restorane tikrai yra šventė, nes todėl (žr. žemiau).

Vieta ir aplinka. La Storia restoranas yra Savičiaus g., tad mano asmeniniam džiaugsmui gyvenu 1 min kelio nuo jo. Tas jausmas, kai net jei pramiegi pusryčius, gali po 10 min po atsibudimo jau sėdėti restorane ir PA SA KA. Net pramiegojimas neatrodo toks jau blogas dalykas, nes kažkuria prasme išėjai į pliusą labai nepavėlęs. Bet okey, užtenka girtis…

IMG_2071

Šiuo metu šioje vietoje yra du dideli foteliai

Restoranas nedidelis, klasikinio stiliaus ir jaukus. Ypač man patinka ten vasarą, kai langai plačiai praviri, groja rami muzika ir gali girdėti kaip iš kitoje gatvės pusėje esančio restorano groja džiazas. Truputį primena romantiškas kino scenas, kuriose vaizduojami Prancūzijoje ar Italijoje siaurose gatvelėse įsikūrę šeimos restoranai, veikiantys tarsi mažos bendruomenės, nes viskas arti ir visi vieni kitus pažįsta. Tik čia kol kas dar ne visi vieni kitus pažįsta, o tik arti.

IMG_4874

Matosi priešais esantis Paralelė 39 braserija

 

Šiaip Savičiaus gatvė darbo dienomis yra gan triukšminga, nes nuolat važiuoja automobiliai, tačiau ryte eismas gan mažas ir triukšmo nedaug. Kaip dėl vakaro, nežinau, jei lankėtės ar apsilankysit, pasidalinkit įspūdžiais.

IMG_2072

Pusryčių meniu. Meniu nedidelis, bet daugelis turėtų išsirinkti. Omletai, blyneliai, varškėčiai ir aišku, meniu pažiba – benediktas. Mano nuomone, jis yra geriausias Vilniuje. TA BANDELĖ, omg omg omg koks skanus sviestinis muffin’as, ir tas parmos kumpis <333 padaž0 pats tas, TOBULAI išvirtas kiaušinis. Dukart lankiausi La Storia, abukart valgiau benedikto kiaušinius ir abu kartus jie buvo TOBULI. Taip par ragavom blynelius su klevų sirupu ir varškėčius – taip pat be priekaištų, nuostabūs.

IMG_4880

Varškėčiai

Aptarnavimas. Pirmą kartą lankantis norėjosi ploti atsistojus, nes padavėja visiškai pranoko lūkesčius. Su drauge sutarėme, kad blynelius pasidalinsim, kaip desertą prie kavos. Kadangi žmonių gan mažai, triukšmo nėra, viduje tylu, padavėja matyt nuklausė ir neprašyta nieko nesakius atnešė blynelius iškart padalinus. Plius blyneliai turėjo būti 3, bet šefui perdavė, kad porcija padalintų, tai šis iškepė 4 tik mažesnius (bent jau taip sakė, jie man maži tikrai nepasirodė). Aišku, kaip priklauso buvo dėmesinga, taktiška ir maloni. Antrą kartą aptarnavimas tokio įspūdžio nepadarė, nes nebuvo kada ir kur pasireikšt, o ir šiaip padavėja pasisakė, kad dirba neseniai, tačiau vis tiek viskas buvo čiki.

IMG_2073

Blyneliai su klevų sirupu

Kainos. Kaip visur. Benediktas 4 eurai, blyneliai 5 eurai. Kainos nėra nei didesnės, nei mažesnės lyginant kitus restoranus ar kavines. Tik kad čia restoranas – būtų normalu, kad kainos būtų kiek didesnės nei hipsterių kavinėse. Bet nėra.

Vietoj išvadų. Jaukus restoranas, siūlantis nuostabius benediktus bei gerą kokybę už gerą kainą. Labai rekomenduoju visiems, kuriems atsibodo pusryčiausi hipster vietose, kuriose nors galima už gal kiek pigiau priskirsti iki soties (nors abejoju), bet visada kas nors šlubuoja – aptarnavimas, kokybė, nėra vietų, nes too mainstream ir visi eina.

La Storia yra gerai!

0 I like it
1 I don't like it

One Comment

  1. Ačiū už gerą straipsnį. Iš nuotraukų atrodo, kad restoranas tikrai yra labai jaukus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *