Pilies uostas: restoranas Klaipėdoje, įsikūręs prie perkėlos

Galima čia ateiti pasivaikščiojant nuo centro (gal labiau senamiesčio, turbūt klaipėdiečiai galėtų pataisyti). Galima ir atvažiuoti. Mes atvažiavom, nes norėjom pavalgyti su labai gražiu vaizdu: aplink laivai, neįprasti sostinei garsai, žuvėdros ir vanduo.

pilies_uostas_restoranas_klaipeda_2

Atvažiavom ir tie gražūs vaizdai liko už lango. Lijo lietus, todėl tiesiog teko prisėsti viduje. Vidus priminė tuos norėtus stebėti vaizdus – kažkas panašaus į laivą, tarsi laivo fragmentai. Tokią atmosferą radome “Pilies uoste” (Žvejų g. 24, Klaipėda).

Pilies uostas, nukaip, nu kaip

Pilies uostas, nukaip, nu kaip
Pilies uostas, nukaip, nu kaip
Tik užėjus – pasitinka šypsenos ir malonus aptarnavimas. Prie staliukų daugiausia užsieniečiai. Skirtingos kalbos ir blykstės – miesto svečiai noriai fotografuoja patiekalus. Sakau, tuoj ir mums atneš, ir aš kaip jie – turėsiu viską įamžinti. Dažnai taip būna, kad ne visi patenkinti, kai pradedam šokinėti ir fotografuoti. Šis kartas – ne išimtis. Turėjau 5 sekundes nufotografuoti mėsainį.
Pilies uostas, nu kaip, nukaip
O mėsainis geras. Patiekimas įdomus – vargšas atskirtas. Ant vienos bandelės vištiena, o ant kitos daržovės. Mėsa neperkepta (čia juk vištiena!), sultinga. Šalia kalnas bulvyčių ir du padažai: pomidorų bei garstyčių. Kaina – 7,5 Eur.

Pilies uostas, nukaip, nu kaip

Kai lankaisi Klaipėdoje, jauti vokiškos kultūros įtaką. Namų fasadai, architektūra. Kaip čia neparagausi Bavariškų dešrelių? Paragausim! Dvi dešrelės, keptos bulvytės su lupenom ir šviežios daržovės. Labai skanu! Tikros, naminės dešrelės! Kaina  – 6,5 Eur. Tikrai užskaitom!

Pilies uostas, nukaip, nu kaip

Ir pica! Kai ją atnešė, visi pagalvojo, kad irgi norėtų picos. Daug sūrio, mėsos, prieskonių, toks plonas pagrindas (kas mėgsta) ir dvigubai didesnis sluoksnis ant viršaus. Viskas buvo skanu, bet pica nugalėjo! Gal čia tiktų tas pasakymas, kad neskani pica yra vistiek gera pica, o skani pica yra super pica. Gerai, čia vertimas iš anglų kalbos ir dar praleistas palyginimas. Esmė, kad pica visada gerai. Man pica nėra mėgstamiausias patiekalas gyvenime, bet kažkodėl ji pavergė daugelio širdis. Nuotraukoje pica, kurios tarimas dažnai būna painus – Capricciosa 5,5 Eur.

Pilies uostas, nukaip, nu kaip

Viskas mums labai patiko, nepaisant to lietingo oro. Maistas skanus, porcijos didelės ir sočios, kainos adekvačios! Aptarnavimas superinis. Viskas paaiškinta, laiku atnešta – jokių nusiskundimų.
Trumpai – skanu, sotu, ne per brangu, aplink gražu ir malonu (čia dėl aptarnavimo). 

Kadangi mes ne vietiniai, tai pavalgę ir pasivaikščioję čia, sėdom atgal į automašiną ir važiavom link naujosios perkėlos, kur kėlėmės su keltu ir važiavom iki Jūrų muziejaus. O čia buvo visai klaida. Pasirodo, tiesiog galėjom palikti automobilį prie “Pilies uosto” ir pėstute nueiti iki kelto ir persikelti be mašinos. Ir pigiau ir logiškiau, kai tikslas tik Jūrų muziejus. Liūdna žinia, kad šalia stovintys laivai dirbo iki spalio, bet turint daugiau laisvo laiko, tikrai gražu pasivaikščioti, stabtelti ir pasižiūrėti į laivų gyvenimą. Toks ir siūlomas planas – sočiai pavalgot, išgeriat kavos ir pasiplaukiojat ir pasivaikštot. Aišku, galit ir atvirkščiai, galit ir visai kitaip. Mes galvojam, kad su tais keltais padarėm klaidą, todėl leidžiam sau bent jau patarti. O Jūs jau darykite, tik netingėkite! Įkvėpimui dalinamės nuotraukomis iš pasivaikščiojimo pakrante.
Klaipėda, Nu kaip, nukaip

Klaipėda, Nu kaip, nukaip
Klaipėda, Nu kaip, nukaip
Klaipėda, Nu kaip, nukaip
Pilies uosto svetainę rasite paspaudę čia
Pilies uosto Facebook puslapis – čia 

Skanaus!

 

 

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *