Restoranas, į kurį plūsta visas Vilnius

Pastaruosius porą metų sostinė prisipildė puikių restoranų. Jų gausa išaugo tiek miesto centre, taip pat kiek tolėliau nuo jo, o dabar restoranai pradėjo išnaudoti potencialą ir (beveik) miegamuosiuose Vilniaus rajonuose. Apie puikias vietas pavalgyti aš rašiau ne kartą. Šiandien parašysiu apie dar vieną puikią vietą.

Restoranas  „Alibaba“, adresu Žemynos g. 18 yra Pašilaičiuose. Taip, tau nepasigirdo, jis tikrai Pašilaičiuose. Maniau, jog tokiuose rajonuose, įdomūs ir skanius patiekalus siūlantys restoranai kurtis negali, tačiau apsilankęs šioje naujai atidarytoje vietoje, supratau, kad nereikia nuvertinti ir toliau, nei centras, esančių vietų.

Nors restoranas dirba tik porą savaičių, čia užsukęs dienos pietų, radau nemažai besišnekučiuojančių ir Azijos virtuvės šedevrų beragaujančių žmonių.

Interjeras. Neabejoju, kad išgirdus, jog virtuvė pagrinde yra kinų, prieš akis iškyla tradicinis, mažų patalpų restoranėlis, pripildytas raudonos spalvos interjero detalių, tačiau  „Alibaba“ pakeitė mano vaizduotės paveikslus. Antrame aukšte įsikūręs restoranas yra padalintas į net keturias, dideles ir visiškai skirtingas erdves. Tik įėjęs pasijaučiau kaip kokiame nors Azijos botanikos sode, paėjęs kiek toliau patekau į pasaulio didmiesčio  Chinatown, kuriame gausu raudonų žibintų, o dar toliau paėjęs radau modernios Azijos dvelksmą, šalia jos – sušių barą. Tiesa, sušių restoranas dar nesiūlo, tačiau sakė, kad jau greit įjungs ir sušių baro šviesas. Raudonos spalvos nedaug, tačiau jos yra, vis galvodavau kodėl, o paklausęs padavėjos, sužinojau, jog kinams raudona spalva lygu laimė.

Mano asmeninis pasiūlymas – jeigu į restoraną užsukote besileidžiant saulei, būtinai sėskite priešais Pašilaičių peizažą, Azijos botanikos sodo erdvėje. Spinduliams apšvietus futuristiškus šviestuvus bei visokius kietus gamtos elementus čia tvyro magiška atmosfera.

Mano pavadinta Azijos botanikos sodo erdvė. Kaip. čia. gražu.

Chinatown erdvė

Moderniosios Azijos dvelksmas

Ir greitas sušių baras

Maistas. Aš esu didelis azijietiškos virtuvės gerbėjas. Mėgstu absoliučiai viską ir jeigu kažkas man lieptų išsirinkti vieną, patį pačiausią patiekalą, tikrai to negalėčiau padaryti. Sušiai, lengvos sriubos, traški vištiena, jūros gėrybių salotos… Pietums restorane išsirinkau kelis patiekalus. Apšilimui – skaidrią karališkų krevečių sriubą, kaip pagrindinius patiekalus – krevetes su brokoliais bei saldžiarūgščios vištienos salotas. Desertui pasirinkau karamelizuotus bananus.

Tinklaraštininko stalas. Kompiuteris ir telefonas – neatsiejama pietų dalis.

Sriuba buvo puikus startas ir apetito žadintuvas. Daugybę ingredientų turinti, lengvai sūri ir šiek tiek saldi. Dienos pietų metu, jos kaina vos 80 centų.

Brokolių ir krevečių salotos buvo lengvos, patiko, jog brokoliai buvo šilti, tačiau traškūs, o krevetės nesusiliejusios su brokoliais ir nepraradusios savo skonio. Tiesa, patiekalas šiek tiek skendo padaže, kitą kartą jo galėtų būti šiek tiek mažiau. Šitas patiekalas puikiai tinka tiems, kurie nori kažką papostinti savo socialiniuose tinkluose. Brokoliai prideda gaivumo, o krevetės išlaiko egzotišką nuotaiką.

Saldžiarūgščios vištienos buvo taip pat kinda nice, ta prasme, tradiciškos. Pirmiausiai šiek tiek rūgščios, vėliau skonis pasaldėja. Vištiena ne visiškai kieta, taipogi ne visiška košė, auksinis viduriukas. Už tai galiu pagirti. Daržovės, kurios buvo patiekale – gardžiai traškios, jos puikiai derėjo su vištiena.

Bendrai pietūs buvo tikrai nusisekę. Labiausiai patiko saldžiarūgštė vištieną, ją drąsiai galiu rekomenduoti. Porcijos tikrai didelės, papietauti galima už ±4 eurus, o tai yra gana pigu, lyginant su kitais azijiečių ir nebūtinai, restoranais.

Dar šiek tiek apie aptarnavimą. Nežinau kodėl šiek tiek. Jis dažniausiai ir yra vienas didžiausių faktorių, lemiančių ar klientas grįš į restoraną dar kartą, ar ne. Čia aptarnavimas, kaip ir pats restoranas, taip pat geras. Padavėjos draugiškos ir greitos, užsakyto maisto laukti ilgai nereikėjo, pietūs ant mūsų stalo garavo vos po dešimties minučių. Beje, patys restorano šeimininkai taip pat labai draugiški, nors kalbėtis su jais pavyko tik rusų kalba, apie naujai atsidariusį restoraną ir jo viziją papasakojo nemažai. Sakė, kad vėliau čia bus tradicinės kinų muzikos vakarai, kartais ir šokiai. O paklausti kodėl kinų restoranas, vadinasi  „Alibaba“, sakė, jog jie turi daugybę ir ne kinų patiekalų, tad kompromisui, pavadino  Alibaba vardu (arabų k.), kadangi Arabija – Vidurio Azija, tarsi apjungia visą moderniąją ir tradicinę Azijos virtuvę.

Jauku ir nenuostabu, kodėl čia pavalgyti užsuka ne tik Pašilaičių mikrorajono gyventojai, o ir Naujamiesčio, Žvėryno ir kitų mikrorajonų gyventojai. Gražus restoranas, skanus maistas, puikus aptarnavimas, ko daugiau gali reikėti?

Draugiški šeimininkai į naujai atsidariusį restoraną kviečia Žemynos g. 18 adresu. Taip pat verta sekti kūrybišką ir gražų restorano  „Facebook“ puslapį, nes šeimininkai man išdavė, kad jau kitą savaitę praloš dienos pietus dviems.

Ačiū ir skanaus.

4 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *