VAPIANO: rugsėjo-spalio meniu vegetarams ir veganams

Jau atėjo rugsėjis! Žinot ką tai reiškia? Ogi, kad VAPIANO Vilnius atsinaujino ypatingųjų meniu rugsėjui-spaliui ir šįkart jį dedikuoja maistui be mėsos. Ploja atsistoję ne tik vegetarai ir veganai, bet ir visavalgiai, tokie kaip mes. Už ką? Dalinamės vaizdais ir įspūdžiais apačioje.

Pirmąją ypatingųjų degustaciją atsimename su nostalgija, nes tai buvo kalėdos liepos mėnesį… Pasirodo, kad nesame per daug originalios (to ir buvo galima tikėtis), nes maistu nukrautas stalas daugeliui asocijuojasi būtent su Kalėdomis, tad kai šįkart ragavome ypatinguosius blogerių draugijoje, ne vieną girdėjome būtent taip sakant. Ragavome visko, rodėsi, po nedaug, bet akys mus apgavo, o ir nesinorėjo atsisakyti, kai šitaip skanu.

Štai kaip atrodo pilnas meniu:

img_1021

 

O dabar apie viską iš eilės, pradedant moliūgų sriuba. Nežinau kaip jums, bet mums moliūgų sriuba = ruduo. Soti, aromatinga, “pagerinta” kokosų pienu ir apelsinais, kurie tikrai buvo juntami. Sriuba su charakteriu, kartotumėm vėl.

img_1042

Moliūgų sriubos šotas. Čia gi degustacija!

“Rytų” salotos – ypatingųjų žvaigždė! Davėm pirmą vietą, nes skonis TOBULAS. Čia viskas per tą abrikosų užpilą… nuostabiai sodraus skonio, gaivus. Gi žinot patys, salotas labai geromis arba labai blogomis gali padaryti tik padažas, jis čia kaip picoms padas. Kiti ingridientai ir jų kokybė taip pat svarbi, bet čia vinis. Tai šita vinis buvo super. REKOMENDUOJAM!

"Rytų" salotos

“Rytų” salotos

Kitos salotos, kurios mums taip patiko, nes kam gali nepatikti bolivinė balanda dar vadinama kynva, yra bolivinių balandų salotos. Jei reikėtų šioms salotoms duoti vietą, tai jos užimtų garbingą antrą po “Rytų” salotų. Avinžirniai, keptos daržovės, humuso padažas – na tikrai stiprus patiekalas su puokšte vegetarų, veganų ir visavalgių mėgiamų ingridientų (kalbam už save, bet ir jums primetam, būtent taip ir darom!).

Bolivinių balandų salotos

Bolivinių balandų salotos

Paskutinės salotos, kurias išbandėm – “TEX-MEX” salotos. Salotos su pistacijomis! How cool is that? LABAI KŪL! Mums padažas pasirodė kiek per ryškaus skonio lyginant su pačiomis salotomis, bet paragaukit ir patys nuspręsit.

"TEX-MEX" salotos

“TEX-MEX” salotos

Na, o dabar įspūdžiai apie “stipresnius” patiekalus – makaronai su moliūgais. Ne šiaip moliūgais, bet karamelizuotais! Švelnaus rudeniško (nes kaip sakėm moliūgas = ruduo) skonio makaronai, pagardinti moliūgų sėklomis. Iš visų ypatingųjų makaronų įvertinome šitus kaip Nr. 1! Kodėl? Patys paragaukit ir įsitikinsit, kad šitas derinys – spiraliniai makaronai, moliūgas, kopūstai, pomidorai, svogūnas, kalendra ir moliūgų sėklos – yra puikus.

Makaronai su moliūgais

Makaronai su moliūgais

Antrasis makaronų patiekalas – makaronai su avokadų tyre ir gražgarstėmis. Sunkus žodis… leisiu sau šitą žolę vadinti senu geru pavadinimu – RUKOLA. Kalbant apie makaronus su avokadų tyre ir rukola, šie yra kur kas švelnesnio skonio, nei pirmieji, avokadų mylėtojai neturėtų likti abejingi!

Makaronai su avokadų tyre ir rukola

Makaronai su avokadų tyre ir rukola

Labiau mėgstantiems ryžius, nei makaronus siūlome būtinai išmėginti rizotą su moliūgais. Monika sakė meh, bet Dovilei labai patiko!

Rizotas su moliūgais

Veganiška pica su saldžiosiomis bulvėmis (dar vadinamais “batatais”) ir lapiniais kopūstais (dar vadinamais “kale” kopūstais) – įdomiausias ypatingųjų patiekalas. Įdomiausias tuo, kad ne, mes niekad nebuvome valgę veganiškos picos, kuri vietoj pomidorų pastos būtų aptepta saldžiųjų bulvių padažu ir vietoj rukolos (kuria gan dažnai būna gardinamos picos) – kepti kale kopūstai. Galima rinktis veganišką variantą arba vegetarišką – kai pica patiekiama su ožkų sūriu. Bandėm abu variantus ir su ožkos sūriu užskaitėm labiau vien dėl tos visavalgystės… jei galima picą valgyti su užkų sūriu, tai kodėl gi valgyti be? Renkamės su!

img_1044

Veganiška pica su saldžiosiomis bulvėmis ir lapiniais kopūstais

 

img_1040

Vegatariška pica su saldžiosiomis bulvėmis ir lapiniais kopūstais IR OŽKŲ SŪRIU

Paskutinis patiekalas (nes jei desertams yra atskira vieta pilve, tai ypatingojo deserto nepriskiriame prie patiekalų – jis ėjo tiesiai į širdį, bet apie tai vėliau) – daržovių lazanija. Cukinijos, baklažanai, šitakiai, paprikos, svogūnai, bešamelis… Labai patiko! Stiprus patiekalas tiek vegetarui, tiek visavalgiui, galiu pasakyti!

img_1038

Daržovių lazanija

O dabar… jos didenybė desertas, kuris, kaip jau rašiau, ėjo tiesiai į širdį – bananų kremas su karamelizuotais riešutais. Bananų kremas su vanile + apsaldinti riešutai? TAIP! Davėm atskirą pirmą vietą ir prašėm pakartot nepaisant to, kad jau buvo sočiai sotu.

img_1055

Deserto šotas – bananų kremas su karamelizuotais riešutais. Neapsigaukit, čia degustacinis dydis, įprastai jis yra kur kas didesnis!

Šita šventė, pavadinimu “degustacija” mums labai patiko! Dar kartą dėkojam VAPIANO Vilnius už galimybę paragauti visų (!) ypatingųjų ir tai, kad šįkart tai darėm su didele blogerių kompanija. Ne tik aptarėm kas skanu, kas skaniau, o kas skaniausia, bet ir supratom, kaip svarbu nesugadinti patiekalo, kol jo visi nesufotkino ir kaip tinkamai tai padaryti (žr. nuotrauka apačioje).

img_1056

Skaitytojau, ar tu vegetaras, veganas ar visavalgis, ypatingųjų meniu pats neišsiragaus, taip kad GO!

Čia mūsų ragavimo video!
O čia rasite Vapiano Facebook puslapį.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *