Atvira TV bokšto apžvalgos aikštelė: privalu apsilankyti!

atvira TB boksto aikstele

Dar viena įspūdinga kelionių/nuotykių rekomendacija šiais metais Vilniaus svečiams ir gyventojams (kurie dažnai “primiršta” apie tokią lengvai pasiekiamą, įspūdingą pramogą) – ekskursija po atvirą TV bokštas aikštelę! Tokios (kai kam ekstremalios) ekskursijos vyksta nuo 2018 metų. Pasivaikščiosite net 180 metrų aukštyje! Nors tai vos 15 metrų aukščiau nei įprastai besilankant TV bokšto restorane “Paukščių takas”, vaizdas ir jausmas – tikrai kitoks. Atvira erdvė, gan menkos tvorelės, žvilgsnis aukštyn į dar virš 150 metrų besitiesiančią anteną, daugybė lėkščių, kamerų ir karts nuo karto pakylantis koks netingus balandis (čia paukščiams gan aukštai). Turbūt ir priminti nereikia, kad tai aukščiausias mūsų šalies statinys (aukštis 326 m) ir 8-as visoje Europoje!

Įdomu:

💡Nuo “Paukščių tako”, į kurį pakilsite įprastai – liftu, teks palipti per vieną TV bokšto aukštą laipteliais. Laiptinė gan siaura, mat bokšto skersmuo nuo apačios (15m), viršuje susiaurėja iki 8 metrų.

💡Šioje atviroje aikštelėje stovi kelios policijos stebėjimo kameros, sužinosite, ką jos stebi ir kas atsitinka, jei tas drąsus ir ne tinginus balandis nutūpia ant jos.

💡Bokštas toks aukštas, kad esant geram matomumui galėsite išvysti net Elektrėnų bokštus!

💡Bokšte yra 777 laipteliai, nusileisti užtruktumėte apie 30 minučių, gaila, bet nesužinojom, kiek laiko truktų laipteliais užlipti, gal Jums pavyks tai išsiaiškinti?

✔️Ekskursijos metu jus lydės darbuotojas, papasakos daug įdomybių ir atsakys į klausimus, todėl daug neišsiplėsiu – šitokią atrakciją labai rekomenduoju patirti patiems!

❗Patarimas – vėjas, ten aukštai daug stipresnis nei apačioje, todėl net ir karštą dieną – pasiimkite kokią striukytę.

💰Bilieto kaina suaugusiam 11 Eur., būtina išankstinė rezervacija. Mums pasisekė ir tą dieną gavome privačią ekskursiją – daugiau žmonių su mumis nebuvo.

☕Po ekskursijos atviroje aikštelėje, galėsite nusileisti ir, kiek tik panorėsite likti “Paukščių tako” restorane. Pamatysite, kokią įtaką vaizdui turi tie 15 metrų, kaip sakant, smulkmena, bet labai malonu!

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *