Kaunas – Kopenhaga yra kryptis, kuria Ryanair’as dažnai skraidina už pigiai arba netgi labai pagiai. Pamačius, kad spalio mėn. bilietai pirmyn ir atgal tekainuoja 20 eurų tiesiog nebuvo galima jų nepirkti. Kol įspūdžiai švieži, dalinuosi savaitgalio kelionės į Kopenhagą TOP’u, ką Kopenhagoje veikėme patys ir jums galime drąsiai rekomenduoti!
Štai čia trumpas video:
O čia Top’as papunkčiui:
1. Free Walking Tour’ai
Kopenhagos centras nedidelis, tad nesunkiai jį apeisite pesčiomis. Kad vaikščioti nieko nežinant nebūtų nuobodu ir nereiktų vargti ieškant informacijos google arba dar blogiau – žiūrėti ir nieko nesuprasti, labai rekomenduoju išbandyti Free Walking Tour’us. Jie vyksta kasdien, tereikia susižinoti kur kad ir kelintą valandą turite būti ir kokios spalvos lietsargio ieškoti. Pagooglinę Kopenhagoje radom du pagrindinius organizatorius – http://www.neweuropetours.eu/copenhagen/en/home, su kurių gidu kanadiečiu ėjome GRAND turą – per 3 val. apėjome miestą (tiksliau turėjome apeiti, bet mums nepavyko, nes po 2 val. pametėm gidą ir nebežinom kuo baigėsi šitas turas) ir http://www.copenhagenfreewalkingtours.dk/index.html, su kurių gidu australu ėjome Kristianijos turą trunkantį 1,5 val.
Šie turai nemokami, bet neapsigaukit – jie veikia tipsų principu. Kiekvienas bent šiek tiek gėdos turintis žmogus palieka arbatos savo nuožiūra, tad nors kaina nėra fiksuota, turėkite grynų, nes už tokios kokybės turą, kuris yra ne tik informatyvus bet ir šiaip labai smagus laiko praleidimo būdas, norisi mokėti. Abu turai paliko įspūdį, bet GRAND rekomenduočiau labiausiai. Apie 8 val. ryto atvykus į miestą ir beveik praėjus GRAND turą, jau 13 val. žinojom tiek, kiek vargu ar būčiau savarankiškai perskaičius. Žodžiu, GO!
2. Pavalgyti Paper Island
Vilnius šiltojo sezono metu turi Open Kitchen Vilnius, o Kopenhaga VISADA turi Paper Island, kur po vienu stogu gali rasti indų, marokiečių, azijos ir daug kito maisto. Kainos svyruoja, tačiau už 80 kronų kas yra beveik 11 eurų pavalgyti tikrai įmanoma. Danijos kainomis tai nėra brangu. Nors svečiuojantis kitoje šalyje/mieste grįžti į tą pačią vietą valgyti keliskart yra keista, nes gi reikia viską išbandyti, bet Paper Island maistas taip stipriai skiriasi, kad sąžinė grįžti ten pat negraužė, nes valgėm visai kitokį maistą.
Mano favoritai – marakešo virtuvė, tradiciniai daniški sumuštiniai Smorrebrod ir OK Thai, kurių vienos porcijos užtenka dviem per akis.

labai OK Thai’jai! Porcija viena – sotūs žmonės du. Už gerus makaronus su apsčiai visko susimokėjom kaip už kavos puodelį
3. Nueiti iki Copenhagen Contemporary
Copenhagen Contemporary yra visai šalia Paper Island, tai papildomų pastangų šią vietą pasiekti neprireiks. Mums lankantis (ok ok, einant pro šalį, nes net nežinojom, kad čia šiuolaikinio meno centras) radom Yoko Ono norų medžių sodo intaliaciją, kuri veiks iki metų pabaigos! Smagus random dalykas, kurio siūlau nepraeiti keliaujant pavalgyti, nes pasigooglinkit – visko daug vyksta kas nėra matoma iš lauko, kaip kad ši paprasta, bet įtraukianti instaliacija. Kai kuris šiuolaikinis menas rocks!
4. Pabuvoti Kristianijoje
Lietuviškas internetas Kristianiją lygina su Užupiu. Vykdami ten, būtent to ir tikėjomės – bus mielas jaukus rajonas, su keistomis kavinėmis, pardėmis ir pan. KLYDOM, ten ne įdomus rajonas, o kitas pasaulis. Lengvųjų narkotikų ir keistų žmonių meka. Artėjant prie pagrindinės gatvės, kurią draudžiamą fotkinti (sorry guys, reikia gerbti vietinius) pasitinka įvairių žolių kvapai, užrašai NO HARD DRUGS ir tos įsivaizduotos kavinės bei barai, kurie toli gražu nėra panašūs į lietuviškas užeigas. Labiausiai atėmęs žadą taškas, kurį privaloma aplankyti!
5. Žmonės. Drąsiai bendraukite!
Vienas iš gidų, su kuriais bendravome pabrėžė, kad danai yra tokie laimingi, nes jiems tiesiog nerūpi kiti danai, ne ta prasme, kad jie nėra empatiški, bet ta – kad jiems tiesiog nesvarbu ką tu veiki, atrodai ar pan. Skamba kaip liberalumo, kai nesikiši ne į savo reikalus, rojus. Nežinau kiek tame tiesos, bet pirmas įspūdis – visi labai draugiški, noriai bendrauja, padeda ir jei norit nukabint nosį nuvykus į Kopenhagą, štai jums patarimas – pakalbinkit ką nors, daug šansų, kad jums nuotaika pakils vien dėl to kaip su jumis bendrauja.
Pasiklydus kalbinome vietinius, kurie įsispoksojus dažniausiai šypsosi (spoksojau nemažai, labai stiliovi ir gražūs žmonės), taip pat susidūrėme su latve, kurią pasisiūlus pafotkinti susipažinom ir raktažodžio #zirgagalvas pagalba netgi radome facebooke, žodžiu žmonės yra faini, kai su jais pabendrauji, tai sutikti Kopenhagoje darė tai noriai ir smagiai.
6. Paplaukti laivu
Pamatę kainos disonansą – flat white kava 40 kr (5,4 euro) ir paplaukti netto laiveliu valandą su per garsiakalbį kalbančiu gidu 40 kr, nusprendėme, kad reikia varyt. Lijo, buvo šalta ir, rodos, menkas malonumas yra plaukti pusiau atviru laivu, bet buvo smagu! Nors sunkiai ką per tuos garsiakalbius girdėjom, bet patirtis gera, nekasdieniška ir už pigiai, taip kad GO. O jei geras oras – tai išvis pasaka (žr. fotkę viršuje pačią pirmą – ten tas laivelis, kurį galite rasti Naujajame uoste).
7. Suvalgyti geriausią kebabą Kopenhagoje Kosem
Grįžtant prie maisto, tai danai yra foodie ir turi aukštą gastro kultūrą. Valgo gardų kokybišką maistą, turi vieną geriausių restoranų pasaulyje NOMA, geria gerai ruoštą kavą bei ne tik tuborg’ą su calsbergu, bet ir kraftinį alų. Yra vietos, kur nepavalgėme, nors labai norėjome (WarPigs, Ramen to Bíiru, t.t.), bet šičia buvom ir dar varytumėm, nes Kosem kebabinė yra pripažinta kebabų karalyste ir čia yra OSOM! Didelis meniu, veikia kavinės principu, mėsa paruošta tobulai, na žodžiu toli toli toli iki mūsų kebabinių, kurios skamba kaip LAST RESORT taškas po daug alkoholio. Ir aptarnavimas – 10 balų, tokio jau seniai nebuvau patyrusi… bene labiausiai įsiminęs ne tik kelionių istorijoje, bet ir šiaip.
8. Pasivažinėti dviračiu ir nuvažiuoti iki jūros (pvz. Charlottenlund Sobad)
Visi visada varo dviračiais, tai ir jūs varykit. Jei turit tolimesnį tikslą, tai link jo, o jei ne, tai susigalvokit, pvz. Charlottenlund Sobad. Žiauriai smagu važiuoti plačiais dviračių takais, kurie yra labiau ne takai, o gatvės, nes arba tokio paties pločio kaip automobilių važiuojamoji dalis arba lygiavertė. Net aš, dviračiofobė, galvoju, kad gyvendama Kopenhagoje varyčiau tik baiku, nes ir sveika, ir pigu, ir smagu!
Kita naudinga info:
- Yra sakoma, kad viešint Kopenhagoje būtina pamatyti Undinėlės skulptūrą, kitaip nesiskaito, kad išvis čia buvai. Tai tarp kitko žinokit, kad tai ANTRAS LABIAUSIAI NUVILIANTIS TURISTUS DALYKAS PASAULYJE po sisiojančio berniuko. Aišku, atsižymėjimui, jei turit laiko, tai galit eit. Va mes kadangi šalia gyvenom nuėjom, bet įspūdžius ir kaip ji atrodo galite pamatyti video – bus panašiai tiek emocijų, kiek realybėj pamačius, tik nereikės pajudėt iš vietos.
- Važiuokit dviračiu arba eikit kojom. Viskas žiauriai arti, tad centre vaikščioti galite kojomis. Tuo tarpu jei norit pavažiuot arba net jei neturit kur važiuot, privalot pasivažinėti dviračiu, nes čia visi varo dviračiais – lyja ar saulė šviečia. Mes naudojomės Donkey apps’u ir šitais baikais ir varėm jais iki jūros, nes gabalėlis kelio. Metro prireikė tik važiuojant nuo oro uosto iki centro, vsio.
- Highsnobiety visai neseniai išleido Kopenhagos gidą, kurį rekomenduojame, nes vietiniai patikino, kad čia parašyta tiesa ir nurodytos vietos vertos apsilankyti.
- Kortele atsiskaityti galite visur ir visada išskyrus Kristianijoje, tad grynų pinigų daug neprireiks. Bankų mokesčiai nedideli, apsimoka tiesiog kišt visur kortą ir nesiparint.
- Omnitelio internetas jei turit normalų planą nekainuoja, tai įsijunkit į roamingą ir stryminkit viską realiuoju laiku į valias, kainuos kiek Lietuvoje.
- Skrydis penktadienį paryčiais iš Kauno į Kopenhagą ir grįžimas atgal pirmadienį perpiet iš Kopenhagos į Kauną yra tobulas laikas, nes gaunasi pilnos 3 dienos, kurių aišku kaip visada mažai, bet pirmai pažinčiai užtenka.
Viską sudėjus ir padalinus – Kopenhaga pranoko visus lūkesčius. Tai vieta, kurią rekomenduoju visiems aplankyti ir esu įsitikinus, kur grįšiu pati, nors į tuos pačius miestus stengiuosi nekeliauti ir man tai puikiai sekasi. Tiesiog ten viskas per daug gerai, kad nevažiuoti vėl ir vėl kartą.