Eglė Luotytė: Dėkingi žmonės nebūna nelaimingi!

Eglė sukūrė specialų įrankį, kuris padeda atrasti laimę – tai dėkingumo dienoraštis.

Eglė Luotytė, dėkingumo dienoraštis, dėkingumas

Galėtume teigti, kad Eglė Luotytė yra dėkingiausia Lietuvos mergina. Taip pat ir nepataisoma svajotoja. Jos svajonė, kad pasaulyje būtų tik laimingi žmonės. Ir sako, jog žino, kaip tai padaryti. Ji sukūrė specialų įrankį, kuris padeda atrasti laimę – tai dėkingumo dienoraštis.

Idėja sukurti dėkingumo dienoraštį Eglei kilo prieš metus laiko. Savo darbe ji susipažino su kita bendraminte ir kartu pradėjo dirbti ties naujuoju projektu. Dirbo tikrai atsakingai ir daug. Po metų laiko dėkingumo dienoraščio projektas pavirto į knygą, interneto svetainę, tinklaraštį ir susitikimus su žmonėmis, kuriems ši idėja tapo tokia pat artima. Nors šiandien merginos pasuko skirtingais keliais, Eglė savo dienoraštyje yra parašius padėką ir už šią situaciją.

Dėkingumo dienoraštis

Kaip tai veikia?

Kiekvieną dieną reikia rašyti dienoraštį, kuriame turi kažkam padėkoti. Taisyklė labai paprasta – dėkingi žmonės negali būti nelaimingi, nes dėkingumas tiesiogiai susijęs su laime. Pats dėkingumas keičia tavo mąstymą į pozityvų. Jeigu praktikuoji dėkingumą bet kokia forma tu būni geresnės nuotaikos, spinduliuoji teigiamą energiją, sukuri laimingesnę aplinką, kurioje atsiranda vis laimingesni žmonės, tada tu pats tampi dar laimingesnis ir viskas nusidažo ryškiom, gražiom spalvom. Net ir žiemą tau būna pavasaris.

Dėkingumo dienoraštį pildai jau metus laiko, prirašei visą knygą, o kada pajutai pokyčius?

Pokyčius pajaučiau po kelių savaičių. Reikia suprasti, kad neįvyksta joks stebuklas, gyvenimas nepasikeičia. Pasikeičia tavo požiūris. Tiesiog pradedi suvokti, kad problemos yra tik iššūkiai, kad jos yra išsprendžiamos. Kartais net pasidaro smalsu – kodėl ta problema man apskritai nutiko? Kitoks požiūris  į problemas tikrai sumažina stresą. Taip pat pastebėjau, kad padeda lengviau ir greičiau užmigti. Vakare ramiai atsisėdu, pradedu galvoti, kas buvo gera tą dieną, užpildau dienoraštį, kažkam padėkoju ir net pati nepastebiu, kaip persijungia mąstymas, užplūsta teigiamos mintys ir aplanko spalvoti sapnai.

Kodėl dėkoji už problemas?

Tuo metu kai esi bėdoje ir turi daug rūpesčių tikrai labai sunku padėkoti. Ypač jei problemos skaudžios, asmeniškos. Man teko išgyventi labai sunkų laikotarpį, daug sudėtingų problemų, bet po kelių savaičių atsigręžus atgal dėkojau, kad jos atsirado mano gyvenime ir iki šiol esu dėkinga. Jeigu ne jos aš turbūt nebūčiau tokia, kokia esu ir negyvenčiau kaip gyvenu dabar. Mėgstu sakyti: „Viskas dabar yra gerai, tik dėl to, kad įvyko blogo“. Todėl taip ir atsitinka, kad pradedu dėkoti už blogus dalykus.

O dabar gali pasakyti, kad esi laiminga?

Taip, labai! Atsirado sąmoningumas, kuris man padeda patirti mažiau streso. Anksčiau aš buvau labai nepasitikinti savimi, man labai rūpėjo kitų nuomonė, tiesiog buvau pasimetus. O šiandien aš gerai jaučiuosi pati su savimi, pagaliau pasitikiu savim. Jeigu turiu problemą – aš susikaupiu ir ją išsprendžiu, nes žinau, kad galiu valdyti situaciją. Mintis, kad kiekvienas turi pasirinkimo laisvę ir kiekvienoje akimirkoje gali patys nuspręsti, kaip pasielgti, padeda pajusti kontrolę. O kai pats imiesi valdyti situaciją, tai ji neatrodo tokia baisi.

Dėkingumo dienoraštis

O ką darai, kai aplanko liūdesys?

Kartais tikrai būna liūdna iki tiek, jog jaučiu – reikia išsiverkti. Tada tyčia įsijungiu liūdną muziką arba atsiverčiu nuotraukas, į kurias žiūrint norisi verkti. Yra toks atlikėjas James Blunt, kurio kelias dainas būtų galima pavadinti liūdesio dainelėmis. O jeigu rimtai, dažniausiai atsisėdu ir paanalizuoju: kodėl aš taip jaučiuosi, apie ką yra situacija, ką aš galiu pakeisti, ko pakeisti negaliu, kas blogiausio gali įvykti. Čia toks pokalbis su savimi, bet dalis tavęs yra rimtas psichologas, kuris į situaciją žiūri be emocijų, atsižvelgia į faktus ir logiką. Pirmiausia reikia suprasti situacijos priežastį, tada bus aišku, kaip ją spręsti. Atlikus konsultaciją su savimi, galutiniam nusiraminimui man padeda šuo, kava, ritualas sau (tarkim karšta vonia) arba lengvas filmas.

Tavo laimės formulė

Iš savęs ištraukiam liūdesio, nerimo, streso, nepasitikėjimo savimi šaknį ir pridedam daug daug dėkingumo!

Eglė Luotytė, dėkingumo dienoraštis, dėkingumas

Eglė Luotytė

 

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *