Aušra Karaliūtė: kaip svajonės tapti dizainere virto realybe

Pirmiausiai įsimylėjau Aušros sijoną, o susitikus gyvai ir pačia dizainerę. Nuo irklavimo iki verslo, nuo verslo iki drabužių dizaino. Kaip vaikystės svajonės virsta realybe šiame straipsnyje.

Aušra Karaliūtė, dizainerė, nu kaip

Aušra dar nuo vaikystės mėgdavo siūti. Turbūt močiutė bus įkvėpus, kuri buvo siuvėja. Ir siūdavo jos kartu valandų valandas. Pusseserės kviesdavo žaisti su jomis, o Aušra sakydavo „ne, ne, ateikit pažiūrėkit, kaip čia įdomu siūti!” Tos siūti neidavo, o Aušra su jom žaisti. Taip ir gimė svajonė būti dizainere. Sakau, ar tik rūbų? Rūbų, rūbų. Ji niekada net negalėjo suprasti, kaip gali būti dizaineris ir ne rūbų! Na čia kol buvo maža. Ir taip klausydama Aušros istorijos, narpliodama, kaip tos svajonės turėjo virsti realybe, išgirdau sakinį: „O tada atėjo paauglystė“. Nusikeliam į šiek tiek kitokią istoriją.

Pasirodo, kad Aušros visa šeima užkietėję irkluotojai. Juokėmės kartu, kad posakis “gimė su marškinėliais”, jos šeimoje skamba – “gimė su irklais”. Irkluoja ir mama ir tėtis, irklavo ir senelis. Ne šiaip sau, o 1964 metais Olimpinėse Tokijo žaidynėse. Ir tėvai laureatai, apdovanojimų namie tikrai netrūksta. Įdomu, kad mama kaip tik ir gimė, kai senelis grūmėsi su pasaulio stipriausiais olimpiadoje. Aušra sako, kad ne veltui mama yra tikra irklavimo fanatikė. Trakuose įkūrus irklavimo muziejų ir irklavimo klubą “Academia Remigum”. Du viename. O gal trys viename, nes galima čia ir apsistoti nakčiai. O gal keturi viename, nes galima ir įmonėms užsisakyti komandos stiprinimo (team building) renginius 4 arba 8 vietų valtyse. Daug visko vyksta tam klube. Pastovūs nariai rengia susitikimus, renginius ir plaukimus. Galit pasidomėti patys, o mes su kolegom, jau renkamės datą, kada varysim pairkluoti! Ai, juk ir brolis irkluoja! Kol studijavo Amerikoje, buvo universiteto irklavimo komandos kapitonas ir užtai gavo stipendiją mokslams. Broli – šaunuolis!

Galvosit, prie ko tas irklavimas? Viskas gerai, nes pabaigoje labai gražiai susidėlioja taškai ant i.

Aušros Karaliūtės kolekcija

Kaip supratot, irklavo ir Aušra ir siūvimą buvo šiek tiek apleidus. Po mokyklos atėjo svarbus sprendimų priėmimo metas. Kur stoti? Galvojo ji. Tokia jau ta situacija yra pas mus, kad norit stoti į menų krypties mokslus reikia būti baigus, tarkim, dailės mokyklą, turėti šiokį tokį portfolio. Įsivaizduokit kaip skęsta svajonė būti dizainere ir tėčio užkadrinis balsas sako: „tai gal į ekonomiką?“. Aišku – į ekonomiką!

Aušros Karaliūtės kolekcija

Pirmos paskaitos ir dėstytojų sveikinimo žodžiai: „Sveiki susirinkę, būsimi verslininkai“. Aušros galvoje fanfarėlės  -įstojai ne ten… Kam nebuvo? Visi, man atrodo, tas fanfarėles yra girdėję. Nieko. Aušra bandė pusmetį save apgauti, mokėsi, ruošėsi sesijai ir dabar nieko nesigaili, nes sako, kad tiek daug gerų žmonių universitete sutiko, kurie iki šios dienos yra jos geriausi draugai!Kol save apgaudinėjo, kad bus kieta ekonomistė, padėdavo mamai tvarkytis irklavimo klube. Ir vieną naktį ten dirbdama žiūrinėjo, kokios yra mados mokyklos užsienyje. Tarsi tarp kitko siuntinėjo aplikavimo laiškus. Po to visai pamiršo, nes reikėjo mokytis „mielosios ekonomikos“. Ir vieną dieną gavo popierinį laišką, kad jos aplikaciją tiko ir patiko ir ji yra kviečiama mokytis į Milaną! Taip nudžiugo, toks įkvėpimas buvo apėmęs, kad matyt užkrėtė ir tėtį, kurį pavyko įkalbėti išleisti dukrelę siekti svajonės! Kaip pati sako, tikras stebuklas, kad racionalusis tėtis palaimino jos apsisprendimą atsisveikinti su ekonomistės karjera ir važiuoti (aišku skristi) mokytis visai kitokio amato.

Po dviejų metų ji jau buvo baigusi Istituto di Moda Burgo (IMB). Labai džiaugiasi savo pasirinkimu, nes šioje mokykloje turėjo daugiau praktinių dalykų, nei teorinių, o mados mieste Milane įsikūręs institutas turėjo prieigas prie karščiausių mados renginių, kuriuose galėjo praktikuotis studentai. Sukiesi sau madų savaitės epicentre, vaikštai kur nori su leidimais, bendrauji su dizaineriais, matai visą virtuvę iš arti.

Grįžus po mokslų buvo šiek tiek pasimetus ir mintis „ką daryti“ vis sukosi galvoje. Ir tą ir aną bandė, kol vieną dieną sulaukė tokio pasiūlymo: „O gal padarom Fashion Show per pasaulio jaunimo irklavimo čempionato atidarymo vakarėlį? Galėtum sukurti ir pristatyti savo kolekciją!” Ir kūrė Aušra ir siuvo ir naktim nemiegojo! O po kolekcijos sulaukė didžiulio susidomėjimo ir visus drabužius susižavėję stebėtojai labai greit išpirko. Tada gimė antra kolekcija, trečia. Jos kurti drabužiai pasklido po būtikus  ir čia jau galima drąsiai rašyti, kad Aušra gyvena svajonėje, nes to visada ir norėjo!

Aušros Karaliūtės kolekcija

Dar apie prekės ženklą ir sąsajas su irklavimu. „K“ raidė, kaip supratot, yra pirmoji pavardės. Ją Aušra sukūrė dar besimokydama Milane savo baigiamajam darbui. Ragus uždėjo, nes turi tokią tatuiruotę. Tik nerodo ir nesako kur. Na, o pasaulio jaunimo irklavimo čempionatui kurtai kolekcijai prie raguotos K pridėjo irklus. Taip ir liko! Ir dabar galit atpažinti iš tolo, kad rūbas puoštas tokiu logotipu bus Aušros Karaliūtės!

Aušros Karaliūtės kolekcija

Aušra sako, kad kūryba nuolatos vyksta jos galvoje. Kartais pirmiausiai suranda audinį, tada sugalvoja ką iš jo darys. Kartais sugalvoja, ką darys, o tada ieško, kaip sumąstymą įgyvendinti. Kartais likus nakčiai iki kolekcijos pristatymo, pakeičia visą kolekcijos spalvą. Kartais nori siūti penktadienio vakarais, kai visi eina linksmintis. Arba naktimis, kai visi eina miegoti. Gyvena kaip nori, nes tokia jos svajonė. Linkiu visiems siekti savosios!

Pabaigai arba p.s. Visos merginos, kurios ėjo į darbo pokalbius, pasipuošusios Aušros sijonais, gavo darbą! Mes nežinom, tai atsitiktinumas, ar gėris perduotas Aušos siūnant sijonus, bet vienas dabar kaip tik keliauja į Paryžių, kad perduotų sėkmę pusseserės draugei!

Monika Juodeikaitė ir Aušra Karaliūtė

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *