Eglė Pališkienė: Kaip Grimo akademija tapo Grimo akademija

Klausiu Eglės Pališkienės: “Tai kaip ir kada viskas prasidėjo?” Ji atsako:  "Dar 1997, kai su drauge sudalyvavom pirmame Lietuvoje Body painting (kūno dailės) konkurse". Iš kur tas konkursas? Kaip, kodėl? Prie ko Body painting’as? Viskas, kas vyko iki ir po konkurso, sugulė istorijoje, apie Eglę ir jos kelionę  prancūziškų dažų keliu.

grimo akademija, nu kaip, makiažas, grimas

Pradžia nusikelia dar į tuos laikus, kai Eglė, pabaigus mokyklą, norėjo kuo toliau pabėgti nuo tėvų. Ir taip kaip šiais laikais pabėgti toli toli – nebuvo galima. Man pačiai truputi sunku įsivaizduoti, bet aš labai toli bėgti nenorėjau. O kaip dabar baigę mokslus gali išvažiuoti, kad ir į Niujorką.  Eglė tada būtų bėgus į Paryžių… O realybė tokia, kad galėjo palėkti tik iki Kauno. Mokėsi odos gaminio modeliavimo ir konstravimo. Ir baigus Kauno Politechnikumą, gavo technologės konstruktorės diplomą. O tada, kaip ir visi – šeima, vaikai. Dar tokia draugė Rasa buvo. Viena vienais metais pagimdo, kita kitais. Ir nusibodo draugėms namie su vaikučiais sėdėti. Sako, reikia kažko imtis!!! Reikia veikti, daryti, tobulėti!

Dažot veidą “Baletas” kremu ir popiet Jums draugė sako, kad Lietuvoje atsirado kažkokia kosmetika iš Amerikos!!!  Kosmetika iš Amerikos!!!

Ir jeigu dar įsivaizduojat tuos laikus, kai toliausia stotelė nuo tėvų buvo Kaunas, pabandykit suprasti, kokia euforija buvo, kai į Lietuvą atvažiuodavo Amerikonai! Stebuklas! Ir pamatyt norisi ir pašnekėti ir paliesti būtų įdomu. Kažkas naujo ir egzotiško. O jie atvažiavo mokyti Lietuvos moterų, kaip pasidažyti, kaip rengtis, kaip derinti spalvas. Lietuvos viešbutyje buvo surengtas trijų dienų seminaras, kurio metu lietuvaitės išgirdo, kas yra verslo garderobas, ką reiškia elegancija ir daug kitų negirdėtų dalykų. Taip pat susipažino su kosmetika, kuri tada vadinosi „Beauty for all seasons“. Pavadinimas reiškia, kad būtent ši kosmetika tinka visiems metų laikams. O tie metų laikai, moterų tipai. Turbūt esat skaitę kokiam nors žurnale, nes dar ir šiandien, kartais toks skirstymas naudojamas: tamsių plaukų, šviesios odos bus žiemos, šiltesnių spalvų ir tamsesnės odos – ruduo, vidutinės – pavasariai, o labai šviesios – vasaros. Kaip Eglė atsimena, tada tie Amerikonai su savo kosmetika ir naujais mados terminais ir vėjais, buvo tarsi ateiviai iš kosmoso atnešę saulę į tamsiuosius grožio suvokimo viduramžius mūsų šalyje.

Eglė Pališkienė

Ir taip ta naujoji saulė grožio industrijoje Egle su drauge sužavėjo, kad jos nusprendė bendradarbiauti su „Beauty for all seasons“ gamintojais ir ta jų draugystė truko nei daug nei mažai – penkis metus! Amerikonai jas mokė, teikė kosmetiką, o jos su drauge, grožio salone, išsinuomavusios kabinetuką, konsultavo, dažė ir puošė lietuvaites. Man vis dar reikia, kad Jūs mintyse būtumėt tuose laikuose, kai Amerika buvo stebuklas, nes dabar noriu, kad įsivaizduotumėt, kaip atsikeliat ryte, dažot veidą “Baletas” kremu ir popiet Jums draugė sako, kad Lietuvoje atsirado kažkokia kosmetika iš Amerikos!!!  Kosmetika iš Amerikos!!!

Grimo akademija

Bet tik turėti kosmetikos neužteko. Reikėjo mokytis! Eglė su Rasa važiuodavo į Rygą, į specialius visažistų kursus. Eglė ir dabar gerai atsimena tuometines savo mokytojas: Iriną Abdulajevą ir Iriną Nudiš, kuri kiekvieną dieną būdavo vis kitokia: tai blondinė, tai brunetė, tai žaliom akim, tai rudom. Jeigu, net namo sargas, jos ryte klausdavo, ar Jūs čia gyvenat? Nes tiesiog neatpažindavo ir nesuprasdavo, kad visos moterys grįžtančios ir išeinančios iš pastato yra viena ir ta pati. Besistažuojant Rygoje, pirmą kartą pamatė, kas yra tas body painting‘as ir kaip galima piešti ant kūno. Ir, pasirodo, visai ne be reikalo.

Panašiu metu, tuometinė kirpėjų asociacijos prezidentė Jolanta, pradėjo organizuoti Pelenės parodą. Ir kokiu tai būdų (šiaip jau labai paprastu, juk visos sukosi grožio industrijoje) Eglė ir Rasa nusprendė sudalyvauti Pelenės parodoje, būtent piešdamos ant kūno. Kas tais laikais vėlgi buvo naujienų naujiena. Ruošėsi parodai gerą mėnesį. Net dažų nebuvo, užtai kūrybiškumo netrūko, todėl sugalvojo, kad galima tuometinį super kremą „Baletas“ sumaišyti su guašu ir taip išgauti spalvotą tekstūrą piešimui ant kūno. Modeliu pasirinko Aušrą Kinkienę, „Misis Lietuva 1996“. Ir viskas taip gerai pavyko, kaip iš pasakos. Jas pastebėjo viena moteris, kuri į Lietuvą pirmoji atvežė dekoratyvinę kosmetiką „Revlon“. Čia buvo dar aukštesnis lygis, nei visų sezonų moterims tinkanti kosmetika. Prasidėjo rimtas darbas. Iš pradžių būtike, kuris buvo įsikūręs Pasažo skersgatvyje, visai prie pat Filharmonijos. Į jį eilėmis rinkosi ponios, jos buvo šukuojamos, dažomos, stilizuojamos, konsultuojamos, žodžiu klasių klasė. Lietuviška “hai fešon” (aut. Past. Aukštoji mada). Na, o vėliau prasidėjo kelionės po Lietuvą, pristatant naujausią „Revlon“ kosmetiką.

Po kelių metų, jau kita moteris ėmėsi didžiulių darbų ir atidarinėjo legendinį grožio saloną (mes žinome, bet specialiai nesakysime, nes tekstas juk ne apie tai). Atidarinėjo ir ieškojo žmogaus, kuris padėtų, kuris galėtų suvaldyti procesus, kuris išmanytų kosmetikos pardavimo subtilybes. Čia kažkur pasimaišė Eglė, kuri puikiai tiko šiam darbui, nes jau daug išmanė apie kosmetiką, turėjo patirties ir šiaip ne iš kelmo spirta, tai ir vadyba gerai sekėsi. Dabar jau Eglė sako, kad atrodymas, jog daug žino ir moka šioje srityje, subliūško, kai išvažiavo į Paryžių (todėl pradžioje straipsnio sako, kad būtų važiavus būtent čia, ir dar galvoja, jei tokia galimybė būtų buvus, neaišku, ar į Lietuvą grįžtų, bet ir Lietuvą myli ir vis negali apsispręsti: kosmopolitė ji, ar labiau patriotė). Kas nutiko Paryžiuje? Pamatė visai kitokias makiažo mokyklas, susipažino su kitokia kosmetika, kitokiais dažymo metodais, pagaliau, su kitokia kultūra ir grožio suvokimu. Viskas vėl buvo nauja ir taip smalsu!

Grimo akademija

Meilė Prancūzijai užgimė! O prancūziška kosmetika atkeliavo į Lietuvą. Ir dabar tai buvo „Make up forever“. Eglė sekdama paskui savo „meile“, išėjo dirbti į įmone, kuri tą kosmetiką atvežė į mūsų kraštą.  Ji pati sako, kad kvietimas dirbti su „Make up forever“ sukėlė tokias emocijas, kaip žmogui, kuris pakvaišęs dėl automobilių ir visą gyvenimą vairavęs zaporožietį, būtų gavęs vairuoti Ferrari. Eglė ir toliau tęsė keliones į Paryžių. Dabar mokėsi dirbti būtent su šia kosmetika, stažavosi „Make up forever“ akademijoje ir svajojo, kaip būtų puiku Lietuvoje atidaryti tokią pačią „Make up forever“ akademiją. Būkim biedni, bet teisingi. Prancūzai įsivaizdavo Lietuvą, kaip kažkokį kaimą. Jiems visiškai nebuvo aktualu atidarinėti savo akademiją „kažkokiam pasaulio užkampyje“. Ir Eglė išgirdo jų „ne“, bet kaip filmo “Inception” pradžioje sako – baisiausia liga yra mintis. Ji užvaldo visą kūną ir niekada nepaleidžia. Būtent mintis atidaryti Lietuvoje prancūziškos kosmetikos mokyklą, taip ir nepaliko Eglės. Ji niekada netikėjo, tuo „ne“. Ir gerai darė!

 Turėkit savo svajonę, neleiskit jai visiškai užmigti ir vieną dieną suprasit, kad jau gyvenat joje! PASVAJOKIT!

Tada sugalvojo ir metė sau iššūkį – būdama 40 (antroje jaunystės pusėje, nors pačiai atrodo, kad neva čia jau daugoka, redakcija griežtai nesutinka) Eglė baigė Vilniaus medicinos kolegiją ir gavo kosmetologės diplomą. Vėl mokytis tokiame (jauname, aut.past.) amžiuje, sako tikrai yra kas veikti! O dabar džiaugiasi, kad gali savo studentams plačiau papasakoti apie odos sandarą, paaiškinti, kodėl moterims vienokia pudra tinka, o kitokia nubėga, kaip pasirinkti teisingas priemones ir kokių nesirinkti.

O ta mintis, matyt, nors ir miegodama, vedė Eglę ten, kur reikia. Ji buvo pakviesta dirbti į kitą kompaniją, kurioje Eglei buvo pasakyta: surask profesionalią kosmetiką ir atidarysim makiažo mokyklą. Ir Eglė rado! Poną Serge Louis Alvarez‘ą, kuris turėjo (ir vis dar turi) SLA kosmetikos fabrikėlį. VALIO! Eglės ilgai puoselėta mintis virto realybe. 2008 metais ir Paryžiuje ir Lietuvoje buvo atidarytos SLA akademijos. Tiesa, ponas S. per daug nesikišo į lietuviškos SLA Akademijos darbą. Jis surašė sąrašą, ką mokykla turi turėti. O kaip? Ponas S. nusprendė, kad tai ne jo reikalas ir visą bendravimą perleido savo komercijos direktorei  Mari, kuri iš tikrųjų ir padėjo pastatyti SLA akademiją ant kojų.

Grimo akademija

Dabar vėl grįžkim truputėlį aukščiau, kur rašiau, jog Eglė norėjo, kad Lietuvoje būtų „Make up forever“ kosmetikos makiažo akademija. Ir spėkit, kas dabar bus? O gi geroji Mari, atsisveikina su ponu S. ir pereina dirbti į „Make up forever“. Galvojat, sutapimas? Bet koks puikus, ar ne? Eglė seka paskui Mari. Lietuvai reikia tokio mokymo kaip Paryžiuje!!! Mes jau turim patirties, mes jau galim, mes jau užaugom! Ir jie….SUTINKA! Lietuvoje bus tokia mokykla!

Bet toks vardas –  ne juokai. Eglė turėjo labai pasistengti ir įgyvendinti visus „Make up forever“ keliamus reikalavimus. Pati turėjo daug laiko praleisti Paryžiuje, stažuotis Make up forever grimo akademijoje, turėjo ir dėstytojai ten važiuoti, praeiti specialius kursus, gauti sertifikatus, išlaikyti egzaminus, kad galėtų dėstyti. Reikalavimai buvo įgyvendinti! 2013 metais Lietuvoje duris atvėrė „Grimo akademija“, kuri moko ir dirba su „Make up forever“ kosmetika.

Eglės tikslas buvo atidaryti tokią grimo akademiją Lietuvoje, kurios studentai, pastatyti šalia tų, kurie mokslus baigė, tarkim, Paryžiuje, būtų ne tik ne prastesni, bet mažų mažiausiai lygūs, arba dar geresni. Kad galėtų visam pasauliui pasakyti, kad baigė „Grimo akademiją“, kuri dirba su aukščiausio lygio „Make up forever“ kosmetika ir pagal šios kosmetikos mokyklos principus ir metodus. Taip ir yra. Baigus „Grimo akademiją“ diplomai galioja visame pasaulyje. Ir tai yra vienintelė grimo mokykla Lietuvoje, kuri yra licenzijuota Lietuvos Švietimo Ministerijos ir suteikia profesinio mokymo diplomą.

Pabaigai:

Daug kas iki šiol maišo ir nesupranta, kas yra kas Lietuvoje. SLA akademija liko tokiu pačiu pavadinimu, nes iki šiol dirba su Serge Louis Alvarez kosmetika. Nebeliko tik tų pačių žmonių, kurie šią akademiją atidarė, kurie užtarnavo jai gerą vardą ir kurie viską padarė nuo nulio. Na, o “Grimo akademija” vėl pradėjo viską nuo nulio, su profesionalia kosmetika, dar daugiau patirties ir pasaulyje pripažintais mokymo metodais. Profesionali, reiškia, kad ji yra skirta teatrui, kinui, televizijai, fotografijai. Išduosiu mažą viešą paslaptį, kad su ja dažomos sinchroninės plaukikės, kurioms nardant, nenubėga tušas ir akių pieštukas! O, ar jums nebuvo, kad paverkėt ir žandu nubėgo juoda srovė?

Daugiau informacijos: www.grimoakademija.lt

2 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *