Sandra Yushka: drabužių dizainerė, kuri sako, kad labiausiai rūbą puošia šypsena!

Ji sukūrė sceninį įvaizdį Lietuvos Eurovizijoje nugalėjusios grupės Fusedmarc vokalistėi Viktorijai. Sandra sako, kad kurti drabužius konkrečiam žmogui yra daug sunkiau nei kolekcijas. Reikia išsiaiškinti žmogaus poreikius, stilių ir surasti kompromisus. O kurti drabužį atlikėjai, kurią stebės visa Europa, dar didesnė atsakomybė. Sandros kolekcijose karaliauja minimalizmas, drabužiai turi vos vieną kitą ryškesnę, siluetą pabrėžiančią detalę, todėl jie tokie universalūs.

Sandra Yushka, dizainerė, drabužių

Papasakok apie savo kelią, kuris atvedė tave iki drabužių dizaino. Kaip supratai, kuo nori būti? Ar sunku atrasti tą aistrą?

Vaikystėje pasvajodavau, kad galėčiau kurti drabužius, paišiau eskizus drabužiams, nėriau, siuvau – patiko visokie rankdarbiai. Taip pat patiko ir dailė:  tapyba, piešimas. Jau tada žinojau, kad noriu studijuoti dailės akademijoje. Tik įstojus į tekstilės studijas visą laiką jaučiau, kad esu ne savo vietoje. Tos studijos davė labai daug supratimo apie audinius, tai man praverčia ir dabar, bet viso kito norint kurti drabužius teko mokytis iš naujo. Prisimenu, kad sumodeliavus sesės vestuvinę suknelę sulaukiau daugybės komplimentų. Tada kilo mintis, kad drabužių dizainas gali būti ne tik hobis.

Manau, kad šis laikmetis yra puikus, tuo kad kiekvienas gali išreikšti save ir turėti savo stilių, todėl nereikėtu apsiriboti tik tuo kas madinga…

Tikrai labai dažnai savęs klausdavau, ką aš noriu veikti gyvenime ir buvo daugybė atsakymų. Atradau, kad reikia save stebėti ir suprasti, kokiu dalyku gali domėtis be perstojo ir tavęs tai nė kiek nevargina. Labai dažnai jauni žmonės supainioja, kokie darbai slepiasi po tam tikrų profesijų šydu. Pavyzdžiui, aš įsivaizdavau save kaip dizainerę sėdinčią gražioje studijoje ir paišančią eskizus. Bet realybė yra šiek tik kitokia. Iš tikrųjų tai sunkus ir labai atsakingas darbas. Tu turi siūti, ieškoti audinių ir tik po daugybės nesėkmių gimsta gražūs kūriniai. O pradžioje, kol esi naujokas reikia pačiam ir užsakymų ieškoti, tvarkyti popierius, daug skaičiuoti. Tikrai yra ką veikti ir be kūrybos. Man yra buvę momentų, kai ne viena ašarėlė nuriedėjo. Dažniausiai tokie momentai pasitaikydavo, kai būdavau labai pavargus. Bet kitą dieną, pailsėjus, jau būdavo geriau. Net ir dabar negalėčiau savęs pavadinti labai sėkminga, bet pagaliau atrasta mėgstama veikla, manasis kelias – tai mano didžiausias laimėjimas.

Sandra Yushka, dizainerė, drabužių

Sandra Yushka

Ką tau reiškia mada? Ar stengiesi, kad tavo kuriami rūbai būtų madingi?

Man asmeniškai mada yra kažkokia mistika. Tai lyg mūsų visuomenės veidrodis. Mados kūrėjai bando diktuoti tendencijas, bet man atrodo, jog madas diktuoja patys žmonės, jų poreikiai ir pomėgiai. Savo kūryboje nesistengiu aklai sekti mados, nes tikrai būna tendencijų, kurios nepatinka. Manau, kad šis laikmetis yra puikus, tuo kad kiekvienas gali išreikšti save ir turėti savo stilių, todėl nereikėtu apsiriboti tik tuo kas madinga.

Kur semiesi įkvėpimo?

Mane labai įkvepia sutikti žmonės, jų istorijos, knygos, muzika, miestas, parodos. Tik yra toks paradoksas –  kuo daugiau dirbi tuo daugiau įkvėpimo ir idėjų kyla. Ir atvirkščiai –  jei atsisėdi ir lauki įkvėpimo, tai jis kaip tyčia neateina.

Sandra Yushka, dizainerė, drabužių

Sandra Yushka

Kas tau yra laimė?

Man atrodo, kad tikros laimės reikia ieškoti savyje, o ne kažkur aplinkui, laimė negyvena nei daiktuose, nei drabužiuose, nei prabangoje. Laimė yra šioje akimirkoje, pačiame procese link tikslo, bet ne pačiame tiksle.

Ką darai, jei aplanko liūdesys?

Kai būna liūdna, stengiuosi įsiklausyti į save. Klausiu, ar tam yra konkreti priežastis. Kartais liūdesys parodo, jog reikia kažką keisti. Negalima ignoruoti liūdesio, reikia stengtis save pažinti, suprasti, kodėl ir iš kur atsiranda liūdnos emocijos. Jeigu liūdesys neturi labai rimtos priežasties, paskambinu artimam žmogui ir liūdnumą pakeičia geros emocijos!

Sandra Yushka, dizainerė, drabužių

Sandra Yushka

2 I like it
0 I don't like it

One Comment

  1. Zaviuosi sia dizainere tiek taip asmenybe tiek jos kuriamais rubu deriniais. Linkiu daud sypsenos ir ilgu kurybos metu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *