Sigita Baušytė: pati joga nėra laimė, bet su joga laimę atranda visi!

Sutinku savo pašnekovę tik grįžusią iš Indijos. Kiek žinau, dar nespėjo išsikrauti lagaminų. Iš nušvitimais apipintos šalies Sigita Baušytė, jogos trenerė, grįžta jau ketvirtą kartą. Šios kelionės metu dvi savaites praleido Mysore mieste, Aštangos jogos sostinėje, kur tobulino šios jogos pratimus. Sigita joga susižavėjo dar mokykloje, o būdama antro kurso studentė pradėjo trenerės karjerą.

joga, sigita baušytė, treniruotės

„Joga laimės nesuteikia. Joga padeda išgryninti save, priimti tokį, koks esi, o tai ir yra didžiausias džiaugsmas“, – sako prieš mane sėdinti ir švytinti mergina.

Kas vyksta Indijoje, kodėl ten važiuoji?

Šį kartą vykome į Mysore mietą, nes joga yra kilus būtent iš čia, todėl žmonės iki šiol keliauja ir dažnas tikisi atrasti stebuklą, nušvitimą, patirti laimės būseną. Svarbu, kad jie suprastų, jog stebuklas tai neapčiuopiamas dalykas, jo negalima rasti kurioje nors šalyje, stebuklas tai pats žmogus. Apskritai, Indija žmonėms arba labai patinka, arba palieka visiškai prastą įspūdį. Tarpinio varianto nėra. Pamačius didžiulius kontrastus, ištinka lengvas šokas. Reikia keleto dienų apsirasti, o tada arba priimi šalį su visom jos spalvom, arba skaičiuoji dienas iki lėktuvo pakilimo namo.  

joga, jogos trenerė, Sigita Baušytė

Sigita Baušytė

Mano dvi savaitės praleistos Indijoje – sunkios fizinės teniruotės, skirtos kūno praktikai. Aštanga – tai gana intensyvi ir dinamiška jogos rūšis, kuri išskiria aštuonias jogos vytymosi kryptis. Išbandžiusi daug jogos krypčių supratau, kad ši man mieliausia. Kiekvieną dieną vyksta dvi treniruotės, kurių metu iš geriausio mokytojo mokaisi pratimų, juos atlieki, o jis taiso klaidas. Šios jogos esmė – per kūno praktiką tobulėja ir dvasinė stiprybė, kurios negalima apčiuopti, bet tu jauti, kad tai vyksta. Po savaitės intensyvių treniruočių net pradėjom juokauti: “Kodėl pasirinkom aštangą jogą, galėjom pasirinkti meditaciją ir sau ramiai kvėpuoti”. Bet per sunkesnį kelią supranti daugiau dalykų.

Man patinka, kad visas procesas vyksta be jokios mistikos. Mokytojai tokie realūs ir žemiški, gyvena šeimyninį gyvenimą, augina krūvą vaikų. Kartais atvažiuoja žmonių, kurie kažkur palieka šeimas, o čia tikisi atrasti ramybę ir laimę. Jiems mokytojai sako, kad ta jų ieškoma laimė ir yra namie, kur šeima. Turbūt dar vienas dalykas, kuris žavi mane, tai, kad aštanga joga yra labai žemiška.

O kokia yra jogos filosofija? Kaip tai susiję su laime?

Atlikdamas jogos pratimus, po truputį pradedi suprasti, kas tu esi, koks tu esi. Mokaisi priimti save tiek su blogesnėm tiek su geresnėm savybėm. Kai tu priimi save, tai jaučia ir aplinka, todėl tampi savas, nebesijauti atskirtas, vienišas ar nepritapęs. Indijoje ant jogos centro durų kabo užrašas: “palikite savo ego už durų”. Aš vis labiau suprantu, ką tai reiškia. Tu negali išsišokti aukščiau bambos. Tu padarysi tik tiek, kiek šiai dienai esi pasirengęs. O pasirengimo lygį visada gali auginti. Joga vienas iš būdų.

joga, jogos trenerė, Sigita Baušytė

Sigita Baušytė

Visos užslėptos emocijos atsispindi per jogos pratimus. Tarkim sutraukti pečiai, kūno spazmai. Žmonės tiesiog negali atlikti vieno ar kito pratimo. Bet per ilgesnę praktiką, supranta, kad tai ne raumuo jiems neleidžia atlikti judesio, o negatyvi mintis, bloga emocija. Atsikratę ir paleidę šią mintį žmonės su savo kūnu išdarinėja dalykus, kurių net nemanė kada nors darysiantys. Būna, kad užplūsta tokie stiprūs jausmai, kaip begalinė meilė. Tada tikrai pradedi tikėti jogos ir savęs pažinimo galia, tačiau tai ateina tik su laiku ir sąžininga praktika.

Iš pradžių reikia gerai išmokti atlikti techniką, susikoncentruoti į tai, kas vyksta čia ir dabar ant jogos kilimėlio: nuo pirštų patempimo, žvilgsnio į tam tikrą tašką, teisingos kūno padėties, kvėpavimo. Pradžioje daugeliui sunku tai ištverti, mintys nepaleidžia, tačiau su laiku ateina ramybė ir rezultatai.

Kaip tu supranti laimę? Kas tai yra?

Laimės negalima tiesiog rasti. Laimę turi sukurti pats. Laimė – ne kažką turėti, laimė yra gera emocija, kai bet kurioje situacijoje gali ją vertinti objektyviai, nepasiduoti proto kuriamiems blogiausiams scenarijams, kai tiesiog gali išlaikyti vidinę ramybę. Laimingas gali būti ir vienas, tam nereikia kito žmogaus. Kai pats spinduliuoji laimę tave pradeda supti tokie patys žmonės. Arba tu juos užkrėti gera nuotaika, džiaugsmu, vidine ramybe, arba atsiranda, kas įkvepia energijos tau. Tada labai lengvai darosi geri darbai, pajunti, kokius vidinius lūkesčius nori ir esi pasirengęs įgyvendinti.

joga, jogos trenerė, Sigita Baušytė

Sigita Baušytė

Ką darai, kai būna liūdna?

Man geriausiai nusipirkti bilietą. Visada stengiuosi kur nors išvažiuoti ir ta kelionė nebūtinai turi būti tolima. Užtenka nuvažiuot į kitą miestą. Vien mintis apie kelio atkarpą Vilnius – Kaunas ir sustojimą degalinėje nusipirkti kavos man pakelia nuotaiką.

Tavo laimės receptas.

Labai daug žmonių nežino, ką veikti gyvenime, todėl jie labai nelaimingi. Aš labai džiaugiuosi, nes tokios problemos niekada neturėjau. Nujaučiau, ko noriu, tik pradžioje net neįsivaizdavau, kaip viskas bus. Tačiau su laiku išsigryninau mylymiausią veiklą. Esu laiminga darydama tai, ką labiausiai mėgstu, todėl man atrodo, kad laimės receptas ir yra mylima veikla.

Jeigu norite išbandyti jogą su Sigita, kviečiama į dar ganėtinai naują pašnekovės jogos studiją, kuri yra įsikūrusi Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, Liepyno g. 2

Daugiau informacijos rasite Facebook puslapyje – YogaProf Studio 

joga, jogos trenerė, Sigita Baušytė

Sigita Baušytė

 

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *