Yzipet - gyvūnų prekių parduotuvė, kurioje lengva būti draugais

Parduotuvės filosofija tokia, kad geriausiu draugu būti lengva. Augintiniai ir taip mums atiduoda begalinę meilę, o štai žmonėms kyla daugiau atsakomybių, kaip tinkamai prižiūrėti ir užtikrinti laimingą augintinio gyvenimą. Goda sako, kad jų tikslas nėra parduoti kuo daugiau ar brangiau. Svarbiausia – konsultuoti ir atrasti tai, kas būtų geriausia augintiniams.

yzipet prekes gyvunams

Įprasta diena, rankose telefonas, telefone socialinio tinklo „Facebook“ srautas. Žiūriu ir matau – „Yzipet“ gyvūnų prekių parduotuvė. Geras, galvoju. Mano šuns vardas irgi Yzi. Ką aš darau? Parašau jiems linksmą žinutę, pasidžiaugiu, kad ir mano šuns vardas yra Yzi. Po pusmečio keliauju į parduotuvę darbiniais reikalais (toks sutapimas), o kadangi visai arti mano namų, Antakalnyje, keliauju kartu su Yziu. Pasitikimas nuostabus, pokalbis užsimezga, Yzis gauna žaislą bitę, laksto patenkintas po parduotuvę, mes plepam toliau. Tada jaučiu, kad mane bara. Ne taip tiesiogiai, bet gaunu pylos:

– Kodėl šuns akytės ašaroja? O dantis parodykit, matot geltoni. Kasosi, ar ne? Ir čia oda paraudus. Čia taip visada? O kokiu maistu maitinate?

Pasakau pavadinimą. Godos akys raitosi į viršų:

– Negerai. Matot, kad negerai?

– O čia nuo maisto?

Čia galima ateiti pašnekėti, išgerti kavos, pasėdėti ir, tikrai, tapti draugais. Nors kai kurie klientai dar bijo tokio artimo santykio, drąsieji jau kartu švenčia gimtadienius ir net eina į koncertus…


Jeigu iš tikrųjų, tai tuo metu į parduotuvę užėjo krūva lankytojų, o aš išskubėjau į krikšto dukters gimtadienį, o tada į atostogas, o tada vėl sugrįžau išsiaiškinti, kodėl mano šuo, nors ir atrodo sveikas, iš tikrųjų turi problemyčių. Taip, pasirodo, kad maistas yra viena iš pirmųjų ir pagrindinių priežasčių dėl anksčiau aprašytų simptomų. Ir taip, jau mėnesį laiko, Godos patarimu, Yzi valgo kitokį maistą, kuriame netgi yra maisto! Mano anksčiau duotas maistas buvo išvadintas tualetiniu popieriumi. Kailis žvilga ir blizga, akytės mažiau ašaroja, šuo nebesikaso ir paraudimai bei nusikasymai pamažu nyksta. Kažkokioje kavinėje (redakcijai tai žinoma informacija) vaikinas glostė Yzi ir sakė: „Koks švelnus kailis, o Jūs čia kažkaip specialiai maudot?“ Ne, netyčia. O čia jau buvo naujo maisto efektas. Tikrai, nes šuo maudomas kartą per 1-2 mėnesius.

Kodėl parduotuvėje Yzipet taip gera?

Goda Varvuolytė – tai žmogus, kuris pasitiks ir Jus, kai užeisite į šią parduotuvę. Arba tai gali būti jos sesė Morta. Dėka geriausių Lietuvoje darbdavių, tapusių šeima ir draugais, dirba puiki komanda: Goda yra „Yzipet“ kūnas ir smegenys, Morta rūpinasi ne tik parduotuvės klientais, bet ir vizualu, o savininkė Audra užsiima produktų atranka ir bendradarbiauja su užsienio tiekėjais. Juokiamės, kai klausiu, tai kas yra tikrieji klientai? Žinoma, gyvūnai, bet, kaip Goda sako, pagalbos dažniausiai reikia žmonėms, kurie turi daugybę klausimų. Lygiai taip pat tų klausimų kilo ir man.

Pavadinimas turi panašią istoriją, kaip ir mano šuns – tiesiog išvertus iš anglų kalbos, tai reiškia lengva, paprasta. O parduotuvės filosofija tokia, kad geriausiu draugu būti lengva. Ir nesvarbu iš kurios pusės pažiūrėsi: ar žmogui lengva, ar augintiniui, ar parduotuvei  – tapti geriausiu draugu ir patarėju. Augintiniai ir taip mums atiduoda begalinę meilę, o štai žmonėms kyla daugiau atsakomybių, kaip tinkamai prižiūrėti ir užtikrinti laimingą augintinio gyvenimą. Goda sako, kad jų tikslas nėra parduoti kuo daugiau ar brangiau. Svarbiausia – konsultuoti ir atrasti tai, kas būtų geriausia augintiniams.

Čia galima ateiti pašnekėti, išgerti kavos, pasėdėti ir, tikrai, tapti draugais. Nors kai kurie klientai dar bijo tokio artimo santykio, drąsieji jau kartu švenčia gimtadienius ir net eina į koncertus. „Viskas priklauso nuo pačių žmonių“,- sako Goda ir priduria, kad būna jog atėję susikaustę ar įsitempę, dauguma lankytojų išeina  „supaprastėję“ ir laimingi, nes sužinojo daug naujų, naudingų ir įdomių dalykų.

Sudėtyje galima rasti ir mėsos miltų (meat meal). Tai šiek tiek geriau, nei kviečiai ar kitos grūdinės kultūros, tačiau patys suprantate, kad tikra mėsa sudėties pradžioje yra kur kas geresnis pasirinkimas…

„Yzipet“ bendradarbiauja su dresūros mokyklomis „Reksas“ ir „Urbandogas“. sujungtos žinios ir ilgametė dresūros patirtis leido suformuoti prekių asortimentą, kuris užtikrintų šuns sveikatą ir komfortą: guoliai, kilimėliai, net ir maistas į lentynas nepatenka, kol parduotuvės darbuotojų augintiniai jų neišbando. Todėl šioje parduotuvėje nerasite tokių prekių, kurios augintiniams netinka, pvz.:  automatinių pavadėlių. Priežastis paprasta – dėl nuolatinės įtampos šuo nesupranta, kada galima eiti, o kokiu atstumu nutolti nuo šeimininko jau yra negerai. Klientai dažnai atėję su jaunais šunimis skundžiasi, kad šuo tamposi, neklauso. Pakeitus pavadėlį problemos, jei nėra per daug įsisenėjusios, dažniausiai išsisprendžia.

Prekės gyvūnams

Nerasite ir visų įmanomų rūšių kailio priežiūros priemonių. Kodėl? Nes specializacija suteikia nuostabią galimybę būti geriausiu vienoje srityje, o ne paviršutinišku visose. „Yzipet“ filosofija būtent tokia. Viso plauko šukas, šepečius ir tinkamiausias maudynių priežiūros priemones galima rasti gyvūnų kirpyklose, viena tokių, kurią drąsiai rekomenduoja Yzipet komanda – „Ponas Šuo“. Nes tai jų specializacija. O „YZIpet“ parduotuvėje yra atrinkti pagrindiniai reikalingi produktai, kurie nekenkia augintinio sveikatai:

 • Guoliai, į kuriuos nelenda plaukai, todėl yra lengvai prižiūrimi, ilgai neprisigeria kvapų, o augintiniui miegoti nei per šalta nei per karšta (nano technologija, su sidabro dalelėmis, ortopediniai čiužiniai, šilumą atspindintys ir atiduodantys augintiniui gultai);
 • Kilimėliai bei rankšluosčiai, kurie sugeria daug vandens, surenka visą purvą, todėl namie būna švaru;
 • Išmanieji žaislai, kurie labai svarbūs, ypač aktyviems šunims, nes augintiniui reikia ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai išsikrauti, kad neverstų namų, negriaužtų daiktų ir neprikrėstų kitų šunybių. Žaislai skirti ne tik augintiniui. Žaidimo procese turi dalyvauti ir šeimininkas. Taip dar labiau stiprinamas ryšys ir lavinamas augintinio sumanumas;
 • Dubenėliai, kurie gali būti derinami prie interjero, nes yra labai stilingi, bet svarbiausia, čia nerasite tokių dubenėlių, kurie yra pagaminti iš pigaus plastiko, kurį sugriaužęs šuo gali apsinuodyti ir netgi numirti; (lėto valgymo dubenėliai ryjantiems ir skubantiems);
 • Skanėstai pagaminti tik iš natūralių produktų, džiovintos mėsos pagrindu, be dažiklių, kvapiklių ir blogųjų konservantų;
 • Yra specialios prekės seniems šunims, kurie turi problemų su sveikata. Nors tokių klientų nėra labai daug, čia galima rasti papildų, guolių, paklotų, rampų, specialių laiptukų, neštuvų, skirtų įlipti į automobilį, lovą, ar įveikiant laiptus. Esant poreikiui, galimos rekomendacijos, kur pasigaminti ratukus paralyžiuotiems šunims, kur teirautis, reabilituojant augintinius po sunkių stuburo operacijų ir t.t;
 • Net šunų kakučių maišiukai yra pagaminti iš ekologiško, greitai suyrančio plastiko.

Apie maistą gyvūnams

Čia ne žaidimas, todėl spėlioti negalima, reikia nuodugniai ištirti. Kaip sako Goda, kas matosi išorėje – tik „gėlytės“. Įsivaizduokite, kas dedasi šuns organizme, jeigu jau išorėje yra matomi išbėrimai!

Iš patirties Goda žino, kad daugiausiai įtakos pirkėjų sprendimui renkantis šunų maistą turi veterinaras. Jei jau pasakė, tai perkalbėti ar įtikinti išbandyti kitokį pašarą – be šansų. Bet juk tikslas nėra parduoti, ar „įkišti“ kuo brangesnę prekę. Tikslas – sugrįžtantys klientai, o tai reiškia, kad jiems bus parinktos geriausios prekės, atitinkančios, augintinio poreikius. Kiekvienas gyvūnas yra labai individualus ir tai visiškai nereiškia, kad pats brangiausias maistas bus ir pats tinkamiausias Tai vis dėl to, kaip išsirinkti?

Reikia žinoti, kaip klasifikuojamas šunų maistas:

 • Ekonominės klasės maistas
 • Premium
 • Super Premium
 • Begrūdis maistas (pati aukščiausia klasė)

Patarimai, kaip tinkamai išsirinkti augintiniui maistą

 • Skaityti sudėtį. Atkreipti dėmesį, koks produktas rašomas pats pirmas. Tai reiškia, kad jo maiste yra daugiausiai. Prasčiausias pašaras yra tas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra kviečiai ir kiti grūdai, o tik tada mėsa.
 • Atkreipkite dėmesį, ar aiškiai nurodyta mėsos rūšis. Kartais rasite, kad maiste yra tiesiog „mėsa ir jos subproduktai“. Juk Jūs nenorite, kad Jūsų augintinis valgytų kažkokią neaiškią mėsą? Daugiau apie, tai kaip pasirinkti čia.
 • Sudėtyje galima rasti ir mėsos miltų (meat meal). Tai šiek tiek geriau, nei kviečiai ar kitos grūdinės kultūros, tačiau patys suprantate, kad tikra mėsa sudėties pradžioje yra kur kas geresnis pasirinkimas. Daugiau apie mėsos miltus galite pasiskaityti čia.
 • Mėsa sudėtyje gali būti nurodoma džiovinta arba kaip šviežia. Nepamirškite, kad džiovinta mėsa savyje turi tik ~10% vandens, todėl net ir mažesnis procentas džiovintos mėsos sudėtyje yra kokybiškai geriau, nei didesnis procentas šviežios mėsos, kuri savyje turi apie 90% vandens.
 • Dažnai klientai bijo vištienos ir teigia, kad jų augintiniai yra alergiški vištienai. Paklausus, kokie buvo atlikti tyrimai, kad ši alergija būtų nustatyta, dažniausia atsakymas būna: „Jokie“.  Daug dažniau pasitaikantis alergenas yra grūdai.
 • Begrūdis maistas, dažnai „kandžiojasi“ kaina. Taip yra todėl, kad dažna rišamoji medžiaga – saldžioji bulvė. O kiek kainuoja batatai, mes juk žinom. Taip pat atkreipkit dėmesį, kad begrūdžiame maiste dažniausiai yra didesnis kiekis baltymų, o tai nebūtinai bus tinkamiausias pasirinkimas Jūsų gyvūnui. Visada pasitarkite su pardavėju!
 • Sudėtis, sudėtis ir dar kartą sudėtis ir ne tik renkantis maistą. Pirkdami skanukus taip pat atkreipkite dėmesį, iš ko tai pagaminta. Ar nėra dirbtinių dažiklių, neaiškios kilmės priedų. Pagalvokite, jei rasite mėsos subproduktus, tai geriausiu atveju skanuke bus sumalta kokia nors nelabai maistinga gyvulio dalis kaip kanopa nei tikras, visavertis maistas.

Kaip suprasti, kad Jūsų augintiniui dabartinis maistas netinkamas:

 • Ašarojančios akys;
 • Apsinešusios ausys – sveiko šuns ausų net nereikėtų valyti, jos turėtų išsivalyti pačios tiek kiek reikalinga, o pirmoje vietoje – net neturėtų apsinešti;
 • Paraudusi papilvė, pažastys;
 • Per skystos arba per kietos išmatos, pakitusi jų spalva;
 • Besiveliantis, nežvilgantis kailis;
 • Apsinešę, pageltę dantys. Kartais tai gali būti genetiškai paveldėtos ligos, todėl būtina apžvelgti visus simptomus.

Jeigu pastebite kelis simptomus ir įtariate, kad jūsų šuo gali būti alergiškas, patarimas numeris vienas – kreipkitės į veterinarijos gydytojus. Čia ne žaidimas, todėl spėlioti negalima, reikia nuodugniai ištirti. Kaip sako Goda, kas matosi išorėje – tik „gėlytės“. Įsivaizduokite, kas dedasi šuns organizme, jeigu jau išorėje yra matomi išbėrimai!

Tai tokie reikalai ir tokios vietos, kuriose gerai jaučiasi visi – ir augintiniai ir šeimininkai. Ir grįžti norisi, o kartais tiesiog kavos užeiti, jei šalia kur vaikštai.

O tam labai gerai tinka dar vienas jų šūkis „Atsivesk ir šeimininką!”

Tai YZI’o Jums (suprask –lengvumo) auginant ir prižiūrint savo mylimiausius 😉

Yzipet namai FB

Yzipet svetainė, kurioje rasite elektroninę parduotuvę ir galėsite apžiūrėti prekes.

Adresas: Antakalnio g. 38, LT-10305 Vilnius

Nuotraukos: Yourgaphotography
yzipet prekes gyvunams

 

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *